Az Interreg V-A Szlovákia- Magyarország Együttműködési Program, a „Between R2 and M3 Toward a new cross-border north-south economic development axis” az R2 és M3 autópályák közötti térséget magában foglaló észak- déli gazdaságfejlesztési tengely kialakításának elindítására vonatkozik, a Területi Foglalkoztatási Akcióterv (TAPE) keretein belül. Az akcióterv célterülete a nógrádi és a besztercebányai régiók, melyekre a munkanélküliség magas mértéke jellemző. A TAPE fő célja a foglalkoztatás növelése, amely a térségek belső lehetőségeinek kiaknázásában rejlik.
Az akcióterv keretében az alábbi tevékenységek kerültek meghatározásra:
A felsorolt tevékenységek megvalósítása hozzájárul az akciótervben meghatározott legfőbb célok eléréséhez. Jelen CCP projekt legjelentősebb célja az akciótervben szereplő 4 pályázat koordinálása a TAPE céljainak elérése érdekében. A CCP projekt másik alappillére egy olyan széleskörű kommunikálás, mely magába foglalja a kötelező kommunikációs elemek biztosítását valamennyi pályázat esetében, valamint a TAPE széleskörű promótálását, különféle kommunikációs eszközök segítségével: sajtóközlemények, rádió spotok, filmek, közösségi média kampányok, átadó ünnepségek, információs táblák, stb. A kommunikációs tevékenységek a projekt első jelentési időszakában elkészülő Kommunikációs terv alapján valósulnak meg.
Az akcióterv eredményeként kialakul egy észak- déli térségi gazdaságfejlesztési kezdeményezés, amely a jövőben sikeresen koordinálhatja a régió felemelkedését segítő gazdasági és foglalkoztatási programokat a határ mindkét oldalán. Javulnak a térségben működő kkv-k beszállítóvá válásának esélyei a szükséges háttér szolgáltatások megteremtése révén, valamint csökken a munkanélküliek száma. A TAPE jóvoltából a határon átnyúló nógrádi térség kikerül a fejlesztési árnyékból, miközben a határ elválasztó hatását csökkentő, gazdasági integrációs folyamatok indulnak el.
A CCP projektet a Nógrádi Fejlesztési Ügynökség valósítja meg konzorciumban Fülek Város Önkormányzatával. Mindkét szervezet több, mint 15 éves projekttapasztalattal rendelkező menedzsment személyzetet biztosít, továbbá a kedvezményezettek széles körű tapasztalatokkal rendelkeznek a közvetlen és közvetett munkahelyteremtésben, beleértve a helyi akcióterveket, vagy a helyi foglalkoztatási paktumok létrehozását és működtetését.
A projektet a Nógrádi Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. az Európai Unió támogatásával, Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásában 107.650 € összegben valósítja meg, melyből 91.502,50 € ERFA támogatás.